Něco málo o nás

Zapsaný spolek Stáj Kyselý, z.s.. bylo založeno v roce 2007. Věnuje se jezdeckému sportu,  vyučuje jízdu na koni a vše kolem nich.

Trénuje a přípravuje koně do různě dlouhých soutěží od 40 km po 160 km a pořádá nebo i pomáhá pořádat závody ve vytrvalostích dostizích neboli Endurance.

V naších řadách jsou k tomuto vyškolení rozhodčí , trenéři i cvičitelé.

Největším úspěchem považujeme udělení možnosti pořádat Mistrovství Evropy Open Juniorů a mladých jezdců ve vytrvalosti, které proběhlo v roce 2006 v Zábřehu a bylo vybíráno z několika zemí. Volba padla na nás a závod byly FEI / nejvyžší orgán v jezdeckém sportu/ hodnoceny na výbornou.

V roce 2007 jsme byly poprvé  pozváni do Spojených Arabský Emirátů, kde naše členka Kateřina Kyselá dostala možnost startovat na koni z královské stáje a ze startovního pole 80 koní se umístila na 7. místě v prestižním závodě President Cup. Od této doby jsou naši členové zvání pravidelně a reprezentují jak naši stáj, tak ČR.

Naši členové se umisťují v národních i mezinárodních soutěží po celé Evropě a dosahují dobrých výsledků.

Můžeme se pochlubit i koněm WOODY , který byl v našem občanském sdružení trénován a vykazoval mimořádných úspěchů v závodech. Avšak po dvou letech majitel využil nabídky Královkých stájí v Bahrainu a kůň byl posléze prodán.